12 NOVEMBER 2019

Terugblik ‘ Van Goghs intimi ‘ in het Noord-Brabants museum

 

Met een beperkt maar exclusief gezelschap hebben wij met veel plezier bovengenoemde tentoonstelling bezocht. Deze expositie geeft een zo volledig mogelijk beeld van het (kunstenaars )leven van deze beroemde schilder van Brabantse bodem.

Aan de hand van vele schilderijen, brieven en foto’s van familie en collega-kunstenaars/vrienden kregen wij een goede indruk van zijn toch wel bewogen leven met zijn vele woonadressen in binnen- en buitenland en zijn gave met vele medeschilders innige contacten te onderhouden;

persoonlijk maakte het op mij grote indruk dat hij als toch eenvoudige jongen van het platteland van Etten erin slaagde zich te verstaan met zowel Franse als Engelse collega s.

Naast van de tentoonstelling hebben wij ook genoten van de lekkere Mini Bossche bol bij de koffie en van de vele (ik schat dat wij de helft verorberd hebben) luxebroodjes en natuurlijk en vooral van elkaars gezelschap.

Jan Dros