Herinrichting Willem van Oranjelaan

Dec. 2020 – Bij de herinrichting van de Willem van Oranjelaan (voorzien midden/eind 2021) zal ook de kruising met de Zuidelijke Rondweg worden aangepakt. De plannen hiervoor zijn in de wijk verspreid en het definitief ontwerp is goedgekeurd door het College. Op deze kruising zijn de wachttijden in de spits lang en er gebeuren regelmatig ongelukken. Voorzien is hier een grote rotonde/botonde.

Tegelijk zullen dan ook de op-/afritten van de weg naar de Willem van Oranjelaan worden gewijzigd. Langs de Zuidelijke Rondweg zal met beplanting getracht worden de leefbaarheid voor de straten/huizen die er aan grenzen te vergroten en het profiel van de weg meer te laten uitnodigen tot lagere snelheden. Feitelijk is het probleem dat er teveel doorgaand (vracht)verkeer op de weg zit, er veel te hard wordt gereden en er niet wordt gehandhaafd door de politie: die geeft aan snelheidscontrole daar ‘geen prioriteit’.

Klik hier om het ontwerp en de toelichting te bekijken op de website PlanBreda van de gemeente.